Ultraseal slouží, chrání a neselže....Světová jednička nyní i pro Vaše pneu...
Email: nepichnu@ultraseal.cz

 

   

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

   

 

 

Aplikace

Na této stránce jsou uvedeny základní informace jak se Ultraseal aplikuje. Aplikované množství závisí na velikosti pneumatiky a na tom, zda je určeno převážně pro rychlou jízdu na silnici  nebo pro jízdy jak na silnici, tak v terénu či hlavně pro extrémní zatížení v terénu.  Podle typu provozu se také určuje příslušná verze Ultrasealu.  Pro úplné informace o zavádění a aplikačních množstvích využijte naší Instalační příručky a Aplikační tabulky, které jsou součástí dodávky Ultrasealu a jsou dostupné u všech prodejců.

 ZAVÁDĚNÍ ULTRASEALU

 ·         POSTUPY

            Ultraseal se aplikuje skrz těleso ventilku pneumatiky pomocí speciálně zkonstruovaného vzduchotěsného nástroje na odstraňování kužele ventilku. Tento pohodlný „Odstraňovač kužele ventilku“  (součást pumpy, viz. produkt 3) umožňuje zavést Ultraseal bez nutnosti vypouštění pneumatik. Použití odstraňovače má obrovské výhody – jakékoliv vozidlo může projít údržbou, kdekoliv se nachází, není nutné brát toto zařízení kvůli údržbě do garáže. U pneumatiky průměrného osobního vozu nebo lehkého nákladního automobilu vyžaduje zavádění přibližně dvě minuty a u velkých nákladních automobilů a jiných zařízení 5 minut. Po zavedení Ultrasealu vždy do pneumatiky foukněte malé množství vzduchu, abyste pročistili kužel ventilku před tím, než odečtete hodnotu tlaku. 

·          OBECNÉ POKYNY

            Množství Ultrasealu uvedené v aplikačních tabulkách bylo vypočítáno tak, aby zajistilo náležité pokrytí pneumatiky. Je naprosto nutné, aby bylo do pneumatiky zavedeno vždy nejméně průměrné množství pro silniční provoz. Průměrné množství pro silniční provoz je považováno za naprosté minimum. Každá velikost pneumatiky vyžaduje minimální množství Ultrasealu, aby tento prostředek mohl zajistit úplné pokrytí pneumatiky zaručující náležitou pružnost a spolehlivost získanou díky Ultrasealu, který prodlužuje životnost pneumatiky a utěsňuje ji.

            Pokud se budete držet pokynů dodaných společně s ruční hustící soupravou č. 3610-46, umožní vám to zavádět náležitý počet jednotek Ultrasealu do plně nahuštěné pneumatiky bez potřeby pneumatiku vypouštět. Jeden plný záběr hustilky dodá devět jednotek. Táhlo hustilky je označeno po jednotkových krocích, takže lze zvolit méně než devět jednotek pomocí posuvné zarážky na táhle a nastavit požadované množství. Jednotka = obsah jedné unce = 29 ml . Na jeden záběr plný záběr tedy pumpa dodá 261 ml (9 jednotek). To je množství potřebné např. pro typickou pneumatiku osobního auta, pro silniční použití. 

             Typická nákladní pneumatika 11,00 X 22,5 v silničním provozu na nákladním voze nebo u autobusu vyžaduje 38 jednotek (1,1 litru), což budou 4 plné záběry (36 jednotek) plus dvě jednotky.

·        PRŮMĚRNÝ SILNIČNÍ PROVOZ

            Toto aplikační množství je určeno pro vozidla pohybující se vysokými rychlostmi a zařízení, které se používá na silnicích. Pro toto použití byl Ultraseal vypočítán tak, aby optimalizoval bezpečnost při vysoké rychlosti a poskytoval ochranu po celou dobu životnosti běhounu pneumatiky. 

·        VYVÁŽENÝ PROVOZ NA SILNICÍCH I MIMO NĚ (ON/OFF ROAD)

            Toto aplikační množství je určeno pro zařízení, které se používá na silnicích i mimo ně nebo které se nachází v oblasti, kde je vystaveno zvýšenému riziku píchnutí. Toto zvýšené množství tvoří dodatečnou rezervu, která zajistí opravu mnoha dalších děr. Příklady: stavební vozidla, lovecká vozidla, vozidla průzkumných týmů, údržbářská vozidla, golfové vozíky, sekačky na trávu atd. atd. 

·        EXTRÉMNÍ PROVOZ MIMO SILNICE

            Toto aplikační množství je určeno pro zařízení, které je neustále mimo vozovky a po kterém se požaduje, aby plně odvedlo svou práci. Když dojde k píchnutí pneumatiky, znamená prostoj velké výdaje. Další význam spočívá v dodatečné životnosti, kterou Ultraseal zajišťuje tím, že chrání pláště pro dodatečné protektorovací cykly a zpomaluje suchou hnilobu. Příklad: srovnávače, traktory, bagry, popelářské vozy, zametací vozy, sklápěčkové vozy, důlní zařízení atd. atd. 

·        ZVLÁŠTNÍ SITUACE

            Před zavedením Ultrasealu se doporučuje prohlédnout, zda vnější povrch pneumatik nejeví známky stárnutí, napínání nebo stávajícího poškození. Pokud mají pneumatiky dostatečný vzorek a považujete je za dobré, potom pokračujte v zavádění. V každém vozovém parku jsou používány pneumatiky a protektorované pláště, které již jsou předčasně zestárlé a jeví počáteční známky suché hniloby. Tyto pláště absorbují více Ultrasealu než normální plášť a bude třeba zvýšit aplikační množství. Obecným základním pravidlem je přidat u sporných plášťů dodatečných 10 % potřebné dávky. 

Aplikační množství bylo vypočítáno technickým personálem společnosti Ultraseal International, Inc. a zajistí rovnoměrné tixotropní pokrytí celého vnitřního povrchu pneumatiky. Použití množství nižšího než doporučeného zabrání řádnému fungování Ultrasealu. 

Aplikační tabulky uvádějí množství Ultrasealu, které má být aplikováno na pneumatiku jakékoliv velikosti, a to po „jednotkových“ krocích. Táhlo hustilky s kladným výtlakem od společnosti Ultraseal je označeno po „jednotkových“ krocích, což poskytuje možnost použít přesně to množství, které je zapotřebí pro danou velikost pneumatiky nebo ráfku.

  Pneumatiky mnoha konkrétních velikostí se používají na široké řadě zařízení a vozidel, která plní rozdílné úkoly a mají odlišná poslání. Aplikační tabulky pro různé způsoby použití uvádějí tři sloupce odstupňovaných aplikačních množství na pneumatiku. Jsou to: „SILNICE“, „NA VOZOVCE I MIMO“ a „OTR“.

 

·         Sloupec SILNICE je minimální množství Ultrasealu, které je v provozu zapotřebí.

·         Sloupec NA VOZOVCE I MIMO je vypočítán pro dodatečnou zátěž. Díky zvýšení rezervy vydrží pneumatika mnoho dalších píchnutí nad rámec toho, co je považováno za normální zátěž.

·         Sloupec OTR je určen pro extrémní zátěž a má bát používán u pneumatik, které během své doby životnosti mnohokrát píchnou.

                                                                            JEDNOTKY

PŘÍKLAD

PNEUMATIKA – RÁFEK

SILNICE

NA VOZOVCE I MIMO

OTR

 

7,50 – 17

23

29

47

8,25 – 17

27

34

54

215/75 – 17,5

21

26

42

  ·         JEDNOTKY – Celý aplikační postup je vypočítán po jednotkových krocích. Hustilka je označena po jednotkách a na jeden záběr dodá devět jednotek. Proto kombinace úplných záběrů a dodatečných jednotek poskytne přesně to množství, které požaduje tabulka pro pneumatiku libovolné velikosti.  


Kontakt/Contact:  Consygen CZ s.r.o., Opletalova 37, Praha 1, 110 00, Czech Republic, 
Tel: (420)-2-2421-2073  Tel/Fax: (420)-2-22895-216, e-mail: nepichnu@ultraseal.cz , consygen@consygen.cz  

www.ultraseal.cz                          www.consygen.cz 

Copyright © 2002 Consygen CZ s.r.o.