Ultraseal slouží, chrání a neselže....Světová jednička nyní i pro Vaše pneu...
Email: nepichnu@ultraseal.cz

 

   

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

   

 

 

Výhody a hospodárnost

Hlavní výhodou Ultrasealu je bezpečnost, kterou poskytuje.  Na této stránce se dozvíte jaké jsou další hlavní výhody používání Ultrasealu a jaký dopad má na úspory spojené s provozem pneumatik.

Ultraseal zamezí většině takovýchto případů!

TÉMĚŘ ODSTRANÍ PROSTOJE...SNÍŽÍ POTŘEBU SERVISNÍCH SLUŽEB...ZAJIŠŤUJE PŘIPRAVENOST NA NEŠTĚSTÍ

VÝHODY:

BEZPEČNOST

Píchlá nebo prasklá pneumatika je vždy velkým nebezpečím, zvláště při vyšší rychlosti. Ultraseal Vás pomůže ochránit.

OKAMŽITĚ A STÁLE UTĚSNÍ, PRODLOUŽÍ ŽIVOTNOST PNEU O 25%

Ultraseal  okamžitě a permanentě utěsní pneumatiku poškozenou píchnutím až do 6,3 mm průměru. Silnější verze OTR pro terén a extremní zatížení dokonce do průměru 12,5 mm. Svým komplexním účinkem posiluje plášť a dochází k prodloužení životnosti pneumatiky o 25%.

CHRÁNÍ PŘED PODHUŠTĚNÍM

Ultraseal má schopnost odstranit poréznost, přesuny a unikání vzduchu, a tak umožňuje, aby si pneumatika zachovala správný tlak vzduchu a tím zabrání většině případů odtržení běhounu a roztržení pláště. To však nezprošťuje řidiče provádění vizuálního prověření pneumatiky během kontroly před výjezdem.

ZVYŠUJE POČET PROTEKTOROVACÍCH CYKLŮ

Ultraseal má schopnost chránit před odtržením běhounu od vložky pneumatiky, které je způsobeno přesunem vzduchu v nové nebo protektorované pneumatice, což má za následek dodatečné protektorovací cykly a prodloužení životnosti pláště.

ZPOMALUJE SUCHOU HNILOBU A ROZPAD PLÁŠTĚ

Ultraseal má schopnost zpomalit suchou hnilobu uvnitř pneumatiky, což dále prodlužuje životnost pláště pneumatiky.

SNIŽUJE TEPLO (NEPŘÍTEL PNEUMATIK ČÍSLO 1)

Ultraseal pomáhá při ochraně pneumatik před ničivým vystavováním vysokým teplotám, které vznikají zvýšeným třením způsobeným podhuštěním. Ultraseal je považován za tepelný vodič, který urychluje přenos tepla, jež je převáděno z pneumatiky na kolo, které potom naopak funguje jako tepelná jímka.

BEZPEČNOSTNÍ FAKTOR

Ultraseal nezamaskuje ani nezakryje nebezpečné vnitřní poškození pneumatiky. Ultraseal byl speciálně vytvořen tak, aby jakýkoliv závažný nebo nebezpečný průpich mohl pomalu propouštět Ultraseal a vzduch ven z pneumatiky tak, aby pomohl zmírnit nebezpečí spojené s náhlou ztrátou vzduchu.

VYDRŽÍ PO CELOU DOBU ŽIVOTNOSTI PNEUMATIKY

Ultraseal má jedinečnou schopnost vydržet odstředivou sílu točící se pneumatiky bez ohledu na rychlost a dobu trvání.

CHRÁNÍ CELÝ VNITŘNÍ POVRCH PNEUMATIKY

Ultraseal má schopnost pokrýt boční stěny a každý čtvereční centimetr vnitřní dutiny a udržet se tam a tak zajišťovat ochranu pneumatiky po celou dobu.

FUNKČNÍ/BEZPEČNÉ OPRAVY

Ultraseal přemění libovolnou pneumatiku na samotěsnící pneumatiku, která je schopna utěsnit průpichy v oblasti běhounu způsobené narušujícími předměty do průměru až 1/4 palce (0,635 centimetru), pokud narušující předmět nezeslabil strukturní celistvost pneumatiky. Ultraseal neutěsní trvale žádnou pneumatiku se zásadním vnitřním poškozením bez ohledu na průměr narušujícího předmětu.

ŘEDITELNÝ VODOU (SNADNÉ ČIŠTĚNÍ)

Ultraseal je v tekutém stavu zcela ředitelný vodou a po vypláchnutí obyčejnou vodou nezanechává žádné stopy. Nerozpustí se však v poškozené části poté, co zde vulkanizoval.

OCHRANA PROTI RZI A NALEPTÁVÁNÍ

Ultraseal obsahuje úplný systém zamezující tvorbě rzi a naleptávání, který nejen že chrání ocelová a slitinová kola, ale chrání také ocelové výztužné pásy. Ultraseal zabraňuje vnějším znečišťujícím látkám v prosakování zpět do poškozeného místa, což by způsobilo korozi ocelových výztužných pásů a oddělování vložek pneumatiky, a tudíž by byl plášť pneumatiky bez ochrany Ultrasealem zničen.

EKONOMIKA ÚSPOR:

Ušetřete peníze tím, že si zajistíte nejlepší jízdní vlastnosti pneumatik.

  • Ultraseal prodlouží životnost pneu o 25%

  • Sníží náklady na opravy, prostoje a údržbu

  • Minimalizuje riziko poškození Vaší techniky, ztráty na zboží či materiálu

  • Sníží potřebu asistenčních zásahů a náklady s tím spojené

  • Úspora pracovních nákladů, pneumatiky již není třeba dohušťovat

  • Úspora paliva průměrně 4%

  • Bezpečnost Vaši nebo Vašich řidičů či spolujezdců nelze vyčíslit

Podhuštění: jak ovlivňuje náklady na údržbu pneumatiky?

Nedostatečně nahuštěné pneumatiky kladou odpor při valení a způsobují zhoršení spotřeby. Také se rychleji zahřívají a pracují za vyšší teploty. Kvůli tomu se opotřebovávají o 10 až 40 % rychleji, než by měly. Teplo je na prvním místě mezi faktory ničícími pneumatiky a podhuštění je také jednou z jeho hlavních příčin. Jak ukazuje následující tabulka, zaplatíte tedy dvakrát.

Podhuštění* v %

Snížení životnosti v %

Zvýšení spotřeby v %

10 % (20 kPa)

5 %

2 %

15 % (30 kPa)

20 %

3 %

20 % (45 kPa)

28 %

4,50 %

30 % (65 kPa)

37 %

6,25 %

(*Typická pneumatika o kapacitě 240 kPa. Data jsou převzata od Americké asociace pro testování materiálů.)

S podhuštěnými pneumatikami nejen že platíte více za palivo a údržbu, ale také vaše současná investice do pneumatik ztrácí rychleji na hodnotě a vy musíte zaplatit za nové pneumatiky nebo za protektorování dříve.

Co stojí udržování vzduchu ve vašich pneumatikách?

Jestliže nekontrolujete tlak v pneumatikách, je to drahé a pro pneumatiky to může být osudné. Čas, který je zapotřebí pro každotýdenní kontrolu pneumatik, však není laciný. I při ceně práce pouhých 60 korun za hodinu (podhodnoceno,) se pouhých pět minut, po které trvá kontrola a přidání několika desítek kilopaskalů vzduchu do každé pneumatiky, rychle nasčítá.

Typ vozidla

Náklady za týden

Náklady za rok

Auto se 4 koly

                           20 kč

1040 kč

Užitkový vůz se 6 koly

                           30 kč

1560 kč

Dodávka s 10 koly

                           50 kč

2600 kč

Nákladní vůz s 18 koly

                           90 kč

4680 kč

 Účinné vynaložení nákladů

Bez ohledu na to, jaký typ vozidla je ve vozovém parku, je třeba udržovat tlak vzduchu v pneumatikách, aby se prodloužila jejich životnost. To je náročné na pracovní čas a snižuje to produktivní pracovní dobu řidiče, nebo je zapotřebí dodatečný personál, aby byl dodržován program na udržování tlaku vzduchu v pneumatikách. Při dnešních rozpočtových škrtech a zeštíhlování se musí většina manažerů vozových parků spokojit s tím, že údržba tlaku vzduchu bude vykonávána během rutinních plánovaných prohlídkových cyklů. Proto je tlak vzduchu v pneumatikách celého vozového parku kontrolován pouze třikrát až čtyřikrát za rok. Vozové parky, které mají prohlídky naplánovány každých 6 měsíců, procházejí pouze dvěma kontrolami tlaku vzduchu za rok.

Nezávislý test na 100.000 mílích (160.000 kilometrech) prokázal, že schopnost Ultrasealu udržovat tlak vzduchu zajistila minimálně nárůst o dodatečných 25 % vzorku vůči totožným pneumatikám, které byly řidiči rutinně udržovány.

 Nižší náklady na palivo

Pokud je tlak vzduchu řádně udržován, budou mít všechny pneumatiky nejmenší valivý odpor, což bude mít za následek pěti- až desetiprocentní snížení spotřeby paliva. Použitím Ultrasealu – prostředku na prodloužení životnosti a utěsnění pneumatik se docílí udržení náležitého tlaku vzduchu.  

 Zvýšená mobilita  

Profil používání každého vozidla se liší, avšak skutečností zůstává, že pokud dojde k propíchnutí pneumatiky, tato část  drahého vybavení, příslušné lidské síly a pracoviště nefungují.  Jediná prázdná pneumatika může organizaci přijít na desetitisíce korun za pouhou jednu hodinu prostoje.  

 

  Snížení provozních nákladů

Autorizovaná servisní centra společnosti Ultraseal mohou poskytnout kompletní program instalačních služeb, nebo vaše zaměstnance vyškolí pro samoúdržbu vašeho vozového parku.

   


Kontakt/Contact:  Consygen CZ s.r.o., Opletalova 37, Praha 1, 110 00, Czech Republic, 
Tel: (420)-2-2421-2073  Tel/Fax: (420)-2-22895-216, e-mail: nepichnu@ultraseal.cz , consygen@consygen.cz  

www.ultraseal.cz                          www.consygen.cz 

Copyright © 2002 Consygen CZ s.r.o.